Zakończyły się prace przy układaniu izolacji płyty fundamentowej w DOMU ZEROENERGETYCZNYM GREEN POWER

Zakończyły się prace przy układaniu izolacji płyty fundamentowej w DOMU ZEROENERGETYCZNYM GREEN POWER

Jednym z innowacyjnych elementów konstrukcji Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER jest specjalna izolacja cieplna płyty nośnej. Zastosowano tu systemową Płytę Fundamentową firmy IZODOM 2000 Polska, w której skład wchodzą elementy szalunkowe wykonane z materiału izolacyjnego PERIPOR (rodzaj polistyrenu ekstrudowanego). Dzięki temu rozwiązaniu współczynnik U płyty fundamentowej wynosi rekordowe 0,07 W/m2K

Idea budowy ciepłego Domu Zeroenergetycznego opiera się uzyskaniu bilansu energetycznego całej konstrukcji na poziomie 20 kWh/m2/rok. Dlatego w budynkach pasywnych i energooszczędnych nie stosuje się tradycyjnych ścian fundamentowych, właśnie ze względu na ich słabe parametry izolacyjne. Do tego dochodzi długi czas wykonania, co również wpływa na koszt budowy. Trendem od kilku lat są łatwe w wykonawstwie, szybie w wykonaniu, a przede wszystkim super ciepłe płyty fundamentowe.

Takie rozwiązanie zastosowano przy budowie Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER. Jako szalunku użyto elementy produkowane w ramach systemu IZODOM 2000 Polska, w którego skład wchodzą: kształtki krawężnikowe, narożnikowe oraz denne. Wykonane są one z PERIPORU – materiału o bardzo wysokich parametrach termoizolacyjnych, odpornego na wilgoć i jednocześnie, ze względu na dużą gęstość materiału, odpornego na silne obciążenia ściskające, co w przypadku płyty nośnej budynku ma kolosalne znaczenie.

Kształtki i płyty tworzą system pozwalający na ułożenie monolitycznej termicznie struktury izolacyjnej Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER. Zarówno płyty krawężnikowe, jak i denne posiadają zamki hakowe dwustronne, co pozwala na ułożenie izolacji bez mostków termicznych, a z drugiej strony nie pozwala na rozsunięcie się płyt w czasie wylewania betonu.

 Sama płyta wylana jest z betonu klasy C25/30, który został przygotowany i dostarczony przez firmę Cemex Polska. Jako zbrojenie użyte zostały włókna stalowe Dramix® firmy Bekaert, które zwiększają nośność betonu, a ponadto, dużo skuteczniej niż tradycyjnie stosowane pręty i siatki stalowe, zabezpieczają go przez rysami i spękaniami.

 Te i bardzo wiele innych ciekawych rozwiązań, można zobaczyć wchodząc na stronę www.domzeroenergetyczny.waw.pl i klikając na zakładkę „kronika budowy”, aby dzień po dniu śledzić prace przy budowie Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER.

Szczególne podziękowania należą się firmom, które podjęły trudne wyzwanie stworzenia definicji domu zeroenergetycznego w Polsce.

Partnerzy akcji:ZCB Owczary, Zehnder, Selena, Rockwool, Oknopast, Ekoklinkier, Fermacell, Lindab, Matizol, Schöck, Ustm, Boryszew ERG, Aquael, Onninen, Kopos, AFRISO, GroundTherm, Pfleiderer, Tyvek, Izodom 2000 Polska, Cemex Polska, Stropex, VBH, Winkhaus, Atrium System, Dubiel Vitrum, Bekaert, Leovac, Sonel, Termocent, RDbud, Alpol.

Partnerzy Medialni: otodom.pl – Grupa Allegro, Sekocenbud – OWEOB PROMOCJA.

Gotowa_izolacja1 Plyty_denne_wykonane1

Dodaj komentarz