Charleston to system!

Żyjemy coraz szybciej, dbając o dom i rodzinę, próbujemy realizować nasze pasje oraz piąć się po szczeblach kariery zawodowej. Mamy przez to może bardziej zasobny portfel, ale za to zdecydowanie mniej czasu. Z tego względu wymagamy więcej od produktów codziennego użytku, które mają nam ułatwiać funkcjonowanie. Tego samego oczekujemy od naszego domu, który ma być nie tylko oazą spokoju oraz miejscem pełnym piękna, gwarantującym wypoczynek i relaks, ale także spełniać wszelkie wymagania jeśli chodzi o komfort funkcjonowania. Pragniemy tego wszystkiego, lecz nie zawsze stać nas na zbytek i luksus. Urządzenie naszego domu to zatem nie lada wyzwanie! A może wcale nie musi tak być…

Każdy, kto choć raz remontował, odświeżał czy wyposażał mieszkanie wie, że oznacza to podejmowanie niezliczonych, często niełatwych decyzji. Wszystko przez fakt, że robiąc coś dla siebie, chcemy by było przynajmniej zbliżone do ideału. Spełniamy marzenia, a te nie zawsze idą w parze z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Na szczęście najlepsi producenci coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów i oddają w ich ręce gotowe, inteligentnie powiązane ze sobą produkty, składające się z różnych elementów, które można dowolnie, według indywidualnych upodobań i potrzeb, zestawiać.

W systemie siła

Lubimy jasne reguły i pasujące do siebie części. Zdecydowanie łatwiej funkcjonować w jakimś ogólnie przyjętym, przejrzystym układzie. Podobne odniesienie można zastosować do detali, które wpasowujemy w naszą życiową przestrzeń. Nie chcemy barier i sztywnych ram, dlatego pragniemy rozwiązań, które nie ograniczają naszej wyobraźni, a jednocześnie są spójne i dają się dowolnie łączyć w harmonijną całość.

prawie100-letnie doświadczenie i specjalizacja w dziedzinie systemów grzewczych, a także chłodzenia oraz dostarczania czystego, świeżego powietrza, sprawiają że doskonale wiemy, czego dziś oczekują nawet najbardziej wymagający klienci. Nie ustajemy w badaniach, podnoszeniu jakości naszych produktów i oferujemy systemowe rozwiązania, które nie stanowią żadnej – ani architektonicznej ani instalacyjnej – bariery. Cieszymy się i z dumą mówimy – „Charleston to system”, bo mamy pewność, że to rozwiązanie można zaimplementować wszędzie, otrzymując zawsze satysfakcjonujący rezultat – mówi Jerzy Stosiek, dyrektor generalny Zehnder Polska.

System to harmonijne uporządkowanie, struktura, która działa dzięki idealnemu zaprojektowaniu i zaplanowaniu poszczególnych ról. W przypadku Zehnder Charleston, system ten to zbiór elementów, które można dowolnie ze sobą zestawiać według indywidualnych potrzeb.

 

Charleston to pierwowzór grzejników żeberkowych. Opatentowany ponad 80 lat temu do dziś, a może zwłaszcza dziś, kiedy oczekujemy od nich czegoś więcej, niż tylko grzania, jest modelem niezwykle pożądanym. Zbudowany z idealnie gładkich, stalowych członów (od dwóch do sześciu kolumn w pojedynczym żeberku), przy dostępnych wysokościach o 19 cm nawet do 6 m, dopasowuje się do potrzeb konkretnego klienta i konkretnego wnętrza – tłumaczy Jerzy Stosiek.

Dzięki możliwym wykonaniom łukowym, także łukom wielokrotnym, zestawieniom pod kątem, czy też jako ścianka działowa lub ławeczka oraz dostępnej palecie barw ponad 50 kolorów, Zehnder Charleston daje niemal nieograniczone możliwości podczas projektowania wnętrz. To grzejnik, jako element całościowego, inteligentnego systemu, dopasuje się do danej powierzchni, a nie odwrotnie.

Dom – niczym nieograniczona przestrzeń życiowa

Już dawno przestaliśmy myśleć o grzejniku, jak o nieestetycznej formie geometrycznej, przyklejonej do ściany pod oknem, którą za wszelką cenę pragniemy ukryć, za firaną, zasłoną, czy specjalną osłonką. Dziś może stać się on interesującym detalem designu, nadającym wnętrzu prawdziwy charakter. A przecież nasze wnętrze świadczy o nas, o  tym jak patrzymy na świat, jak definiujemy naszą rzeczywistość.

 

Współczesny inwestor samodzielnie lub wraz z pracującym dla niego architektem wnętrz może pokusić się o prawdziwie nietypowe zagospodarowanie każdej wolnej przestrzeni i w niemalże każdym zakątku swojego domu umieścić ten najcieplejszy element wnętrza – grzejnik. Dzięki formom specjalnym może tworzyć niecodzienne kształty, a tym samym sprawić, by stały się prawdziwą perełką w projekcie przestrzeni – dodaje Jerzy Stosiek.

 

Indywidualizm to chyba najbardziej pożądana dziś cecha produktów. Z tego też względu inwestor może zamawiać grzejniki Zehnder w wykonaniach odpowiednio dobranych np.: wybierając pomiędzy instalacją wolnostojąca na nóżkach a klasyczną naścienną.

 

Zestawienia kątowe i formy narożne, a także długości oraz głębokości dobierane „na miarę”, według jednostkowych potrzeb klientów, pozwalają bez najmniejszego problemu ogrzać dosłownie każdy zakątek domu. Dodatkowo, co istotne dla każdego rodzica,  gładkie narożniki oraz krawędzie są niezwykle bezpieczne dla dzieci – wyjaśnia Jerzy Stosiek.

 

Gdzie diabeł nie może….!

 

Nowoczesny design zakłada również nietypowe funkcje pomieszczeń. Dziś już nie tylko kuchnia otwiera się na jadalnię czy salon, ale np. łazienka lub salon kąpielowy łączą się z sypialnią. W takim przypadku tworzy się pole dla nowej funkcji grzejnika. Staje się on interesującym elementem wystroju wnętrza i przyjmuje formę ażurowej ścianki działowej, niebanalnie dzielącej przestrzeń, ale także przepuszczającej światło, a co za tym idzie dającej poczucie większej, bardziej otwartej przestrzeni.

 

Urządzając dom lub mieszkanie, nie dajmy się zamknąć w sztywne ramy. Pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa. Jest to nasze miejsce na długie lata, warto więc by stało się spełnieniem naszych pragnień, a przy tym było funkcjonalne, estetyczne, łatwe w utrzymaniu. Pamiętajmy, że rozwiązania systemowe, to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także pewność idealnego dopasowania. Dziś Zehnder Charleston to nie tylko kompleksowy i najbardziej elastyczny system, to również pewność oraz najwyższa jakość w najlepszej cenie, dostępnej dla każdego. Czy można chcieć więcej…to przecież takie proste!

 

Dodaj komentarz