Dom z klimatem, czyli podkreślenie charakteru wnętrza kolorem grzejnika

Domowa przestrzeń powinna być funkcjonalna i estetyczna – taka, by przebywanie w niej było prawdziwą przyjemnością. Tylko odpowiednio zaaranżowana będzie sprzyjać wypoczynkowi i relaksowi domowników. Dlatego już na etapie projektu wszystko należy starannie przemyśleć, aby w przyszłości wnętrze domu spełniało nasze potrzeby i oczekiwania. Nieodłącznym elementem wyposażenia są grzejniki, które powinny być tak dobrane, aby idealnie współgrały z całością aranżacji pomieszczeń. Teraz dzięki bogatej gamie kolorystycznej możemy bez problemu dobrać najbardziej odpowiednie urządzenie.

paleta kolorów

Rola kolorów we wnętrzu

Czym są kolory? Zgodnie z naukowym punktem widzenia są wrażeniem psychicznym, powstającym, gdy oko odbiera fale elektromagnetyczne. Inaczej jest w przypadku, kiedy przyglądamy im się przez pryzmat emocji – wówczas stają są odzwierciedleniem naszej osobowości, podkreślają naszą indywidualność, a także w pewnym sensie definiują, jacy jesteśmy. We wnętrzach pełnią bardzo istotną rolę, podkreślają i korespondują lub kontrastują z zaaranżowaną przestrzenią, jednocześnie wpływając na całościowy klimat danego pomieszczenia. W istotny sposób oddziałują również na nasze samopoczucie i nastrój, dlatego warto je dobrać z rozmysłem.

Grzejniki a kolory

Dawniej grzejniki jedynie szpeciły mieszkania, gdyż zarówno ich kształt, jak i konstrukcja pozostawiały wiele do życzenia. A jedynym sposobem na zmianę koloru grzejnika było przemalowanie go farbą olejną na inny kolor. Na szczęście te czasy już minęły i obecnie, dzięki bogatej ofercie form i kolorów na rynku, kaloryfer może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza. – Jako firma specjalizująca się w dziedzinie wzornictwa, przywiązujemy dużą wagę zarówno do kształtów, jak i kolorystyki swoich produktów. Dlatego te nasze grzejniki dekoracyjne, dostępne są w atrakcyjnej kolorystyce i z różnymi rodzajami powierzchni. Jednocześnie staramy się, by oferta Zehndera była zgodna z najnowszymi trendami. W tym roku poszerzyliśmy paletę kolorystyczną o piętnaście odcieni i trzy nowe kategorie kolorów. Każda z kategorii: Architectural, Tonic i Natural łączy spokrewnione ze sobą odcienie. Dzięki temu wybór produktów jest przejrzysty i prosty, łatwo więc dopasujemy kolor grzejnika do otoczenia i osobowości użytkownika – tłumaczy Jerzy Stosiek dyrektor generalny firmy Zehnder Polska, producenta i wynalazcy pierwszego stalowego grzejnika żeberkowego w Europie.

 

PR_Yucca_Baderlebnis_07_Detail__Internet quaro_140_45_RAL3000_bad_hoch_CMYK_Internet

Dopasuj kolor grzejnika do charakteru wnętrza

Nowa gama kolorów pozwoli na precyzyjne dobranie stosownego odcienia grzejnika do pomieszczenia. – Kategoria Architectural jest odbiciem maksymy znanego modernistycznego architekta Ludwiga Mies van der Rohe „Mniej znaczy więcej”. Odcienie zebrane w tej kategorii zdefiniowane są przez nowoczesną miejską estetykę, odwołującą się do porządku, analizy, puryzmu Paletę cechuje szlachetna powściągliwość, podkreślająca wzornictwo przedmiotu. Doskonale wpisuje się w konwencję minimalistycznych wnętrz. Z kolei grupa odcieni Tonic skupia intensywniejsze odcienie gamy kolorów, które cechuje świeżość, siła i wyrazistość. Doskonale sprawdzi się w projektach wnętrz, wyrażających odwagę mieszkających w nich osób. Z pewnością efektowane i wyraziste kolory ożywią wnętrze. Natomiast dla amatorów łagodnych i ciepłych odcieni przygotowaliśmy kategorię Natural. To kolory ziemi, które cechuje naturalność i prostota. Nadają grzejnikom i pomieszczeniom spokojny i przyjemny charakter. Grzejniki w tych barwach idealnie pasują do łazienek i przestrzeni mieszkalnych, w których chcemy uzyskać efekt przytulności – wyjaśnia Jerzy Stosiek.

 

Dodaj komentarz