Zehnder Charleston to ponadczasowe wzornictwo i wysoka technologia

Zadaniem grzejnika jest przede wszystkim zapewnienie ciepła i komfortowych warunków dla mieszkańców domu. Te funkcje wzorowo spełnia Zehnder Charleston będący pierwowzorem wszystkich grzejników stalowych i klasykiem gatunku. To pierwszy w Europie stalowy grzejnik żeberkowy, wyprodukowany i opatentowany przed 80 laty przez firmę Zehnder. Do tej pory jako niedościgniony klasyk, będący wizytówką ponadczasowego wzornictwa i wysokiej technologii wykonania, znajduje się w czołówce produktów tej kategorii. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu.

Charleston_mit 0006

Ponadczasowa forma, ale dopasowana do indywidualnych potrzeb

Aby poznać historię tego urządzenia, musimy cofnąć się do roku 1930. Wtedy to zaprojektowany i opatentowany przez firmę Zehnder żeberkowy grzejnik Charleston opuszcza fabrykę. Wydarzenie to rewolucjonizuje technologię grzewczą i urządzenie staje się alternatywą dla popularnych wówczas grzejników żeliwnych. Wprowadzony przed 80 laty wielokolumnowy grzejnik Charleston do dziś zaskakuje innowacyjnością oraz mnogością zastosowań. Wyróżnikiem produktu jest ponadczasowa, klasyczna forma, którą w łatwy sposób można modyfikować i dopasowywać do indywidulanych potrzeb projektowych. – Zehnder oferuje rozwiązania na miarę, dostosowane do planów i bieżących potrzeb klientów. Dlatego też Charleston dopasowuje się do różnego typu wnętrz i występuje w formach specjalnych: pod kątem, łukach (również wielokrotnych), w postaci ścianek działowych czy ławek. Posiada tez bardzo duży zakres wysokości 19 cm do 300 cm, a wszystkie wysokości oferowane są w wersjach od dwu- do sześciokolumnowych. Produkt dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, co daje możliwość wkomponowania grzejnika w aranżację dowolnego pomieszczenia – mówi Jerzy Stosiek, dyrektor generalny firmy Zehnder Polska.

Dlaczego tak wyjątkowy?

Odpowiedź jest prosta – połączenie innowacyjności, designu i jakości, a wszystko sygnowane precyzyjną technologią wykonania „made in Germany”. Grzejnik charakteryzuje się wyjątkową precyzją wykonania. Urządzenie zaprojektowano tak, aby zachowało trwały, estetyczny wygląd oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania. – Wieloetapowy proces powlekania i szczegółowa kontrola pod względem szczelności są gwarantem wyjątkowej trwałości. Wyróżniki Charlestona to wyjątkowo gładka, laserowo spawana główka grzejnika oraz pozbawiona zgrubień struktura powierzchni, która eliminuje osiadanie kurzu. Co jest dużym udogodnieniem dla alergików – dodaje Jerzy Stosiek.

Płynne przejścia między żeberkami wpływają nie tylko harmonijny efekt wizualny, ale też podnoszą praktyczne walory urządzenia, zapobiegając gromadzeniu się brudu i kurzu. Zaś optymalny rozstaw żeberek pozwala w prosty sposób usuwać zanieczyszczenia i kurz za pomocą specjalnej szczotki z włosia. Do pomieszczeń, w których konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości dedykowana jest wersja z antybakteryjną powłoką. Jeśli zaś chodzi ogrzewanie pomieszczeń o dużym natężeniu wilgotności, np. łazienki, to idealnie sprawdzi się grzejnik z powłoką cynkową, gwarantującą większą odporność antykorozyjną.

Niezawodny w każdej sytuacji montażowej

Charleston z łatwością dopasowuje się do każdej sytuacji montażowej i umożliwia zastosowanie rozwiązań specjalnych. A to wszystko dzięki elementowej budowie. Szeroki wybór złącz pozwala na wymianę grzejnika w każdym budownictwie – nowym i starym. – Możemy szybko i prosto wymienić stare urządzenia typu panelowego, żeliwnego czy aluminiowego na nowe wybierając Zehnder Charleston „na wymianę” o rozstawie w osiach równych 500 mm – typowym dla złącz grzejników poprzedniej generacji. To rozwiązanie sprawia, że może być podłączony bez problemu do istniejących rur instalacyjnych, bez konieczności wykonywania dodatkowych prac budowlanych. Natomiast zestaw montażowy Easy Fix pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu grzejnika i gwarantuje doskonały efekt estetyczny – tłumaczy Jerzy Stosiek.

 

Dodaj komentarz